Jak dopasować wielkość zbiornika do potrzeb?
- Szczegóły
Paliwo jest substancją potencjalnie niebezpieczną. Oznacza to, że jego wykorzystywanie, ale również magazynowanie musi odbywać się zgodnie z zasadami. Jednym z czynników jest dobór odpowiedniego zbiornika na paliwo. Jaka powinna być jego wielkość?
Jak wybrać odpowiednią wielkość zbiornika na paliwo?
Wybór zbiornika na paliwo o odpowiedniej wielkości jest ważnym zadaniem. Zbyt duża konstrukcja będzie zabierać przestrzeń i wiąże się z większymi wydatkami. Z drugiej strony zbyt mały zbiornik może okazać się niewystarczający w porównaniu z naszymi potrzebami. Najlepszym rozwiązaniem jest więc przemyślenie sytuacji i dobranie zbiornika, który najbardziej odpowiada branży, w której działamy.
Dodatkowo wielkość zbiornika zależy od objętości i gęstości płynu, jaki będzie w nim przechowywany. W przypadku paliwa w Grójcu najlepszą propozycją są zbiorniki dostępne w naszej ofercie. Co warto o nich wiedzieć?
Oto kilka ważnych cech:
- to zbiorniki dwupłaszczowe, wykonane z polietylenu,
- występują w różnych pojemnościach, takich jak 1500 litrów, 2500 litrów, 3500 litrów, a także 5000 litrów.
Wielkość zbiornika na paliwo z polskie prawo
Warto także pamiętać, że maksymalna pojemność zbiornika na paliwo na własne potrzeby jest określona w polskim prawie. Ważne informacje znajdziemy m.in. w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia 22 czerwca 2010 r.).
Powiedziano tam, że:
"§ 11. 1. Dopuszcza się przechowywanie paliw płynnych klasy III, na potrzeby własne użytkownika, w zbiorniku naziemnym dwu płaszczowym o pojemności do 5 m³"
Pojemności dostępne w naszej ofercie można więc zakupić, a następnie wykorzystywać w sposób legalny.