Czym są depresatory?
- Szczegóły
Okres zimowy jest trudny pod bardzo wieloma względami. Problemy odczuwają przede wszystkim kierowcy, którzy muszą przystosować swoje pojazdy do nowych warunków. Ważną kwestią są m.in. trudności z odpaleniem pojazdu. Jednym ze sposobów na to, żeby temu zapobiec, jest wykorzystanie tzw. depresatorów. Czym one są? I jaką funkcję pełnią? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Czym są depresatory do oleju napędowego?
Depresatory do oleju napędowego – olej napędowy Grójec – to wysokiej jakości związki organiczne, które mają na celu zapobieganie łączenie się kryształków parafiny w silnikach Diesla. Dlaczego jest to ważne? Wspomniane łączenie się kryształków prowadzi do gęstnienia oleju napędowego, a w efekcie także do zablokowania filtra paliwa i przewodów paliwowych. Oznacza to zarówno kłopoty z odpaleniem pojazdu, jak i usterki całego układu.
Dzięki swojej zawartości depresatory świetnie stabilizują i uszlachetniają olej napędowy, co ma nieocenione znaczenie w czasie sezonu zimowego.
Depresatory – co warto wiedzieć?
Co jeszcze warto wiedzieć o nowoczesnych produktach, jakim są depresatory? Oto kilka najważniejszych informacji:
- depresatory nazywane są także antyżelem lub dodatkiem do oleju napędowego o działaniu antyżelowym,
- depresator musi zostać zastosowany w odpowiedniej proporcji do paliwa, zawsze zgodnie z zaleceniami producenta – zbyt duża ilość dodatku nie jest wskazana,
- depresatory pełnią swoją funkcję nawet przy bardzo silnych mrozach, sięgających do -40℃, co oznacza, że pozwalają zachować wartości zarezerwowane dla najlepszych dostępnych paliw arktycznych,
- chociaż każda kolejna zima jest oceniana przez specjalistów, jako coraz cieplejsza, stosowanie depresatorów nadal ma sens – wydzielanie się cząsteczek parafiny można zaobserwować już w okolicach 0°C.